Başkan Muhittin Pamuk’tan 10 Kasım Mesajı

10.11.2017

Akdeniz Belediyesi
Başkan Pamuk’tan 10 Kasım Mesajı


Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Pamuk, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün asla unutulmayacağını ve Türk Milleti’nin gönlünde ilelebet yaşayacağını ifade etti.


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ebediyete intikalinin üzerinden geçen 79 yıla rağmen Atatürk’ün; hala Türk milletinin gönlündeki değerini ve sevgisini korumayı başaran büyük komutan ve devlet adamı olduğunu dile getirdi.


Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk mesajında; çağdaşlığın öncüsü ve geleceğe ışık tutan fikirlerin sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sadece ülkemizi değil bütün dünya milletlerini derinden etkileyen ve tarihe yön veren büyük bir devlet adamı olduğunun altını çizdi. Başkanı Pamuk, mesajında şu ifadelere yer verdi:


“Bir ülkenin onurunu koruyarak, onu çağdaş ve dünyaya örnek bir Cumhuriyet haline getiren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacak ve hiçbir zaman unutulmayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün izinden giderken, bağımsızlığımız, özgürlüğümüz ve milli duruşumuzdan asla ödün vermeden, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında daha güçlü bir Türkiye için var gücümüzle ve hep birlikte çalışacağız. 


Bizlere bıraktığı mirası ve emaneti, emin ve ehil ellerdedir. Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının 79’uncu yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e; silah arkadaşlarına ve bu vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimize şükranlarımı sunuyor, saygı ve rahmetle anıyorum.”

Akdeniz Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi