AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK, ÜÇ OCAK MAHALLESİNE KONUK OLDU

13.11.2017

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK,

ÜÇ OCAK MAHALLESİNE KONUK OLDU

* Akdeniz BelediyeBaşkanı Pamuk, Üç Ocak Mahallesi’nde düzenlenen halk toplantısında mahallesakinleri ile bir araya geldi; vatandaşların yaşadığı sıkıntıları, taleplerini,şikâyet ve önerilerini dinledi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren her fırsatta Akdeniz ilçesine bağlı mahalleleri ziyaret ederek hem vatandaşlarla buluşan hem de hizmet ekiplerinin çalışmalarını yerinde denetleyen Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un son durağı Üç Ocak Mahallesi oldu. Muhtarlık binası yanında,açık havada düzenlenen halk toplantısına her yaştan onlarca mahalle sakini katıldı. Vatandaşların yoğun ilgisi altında mahalleye gelen Başkan Pamuk,mahallenin küçük sakinlerini de unutmadı, çocukları çeşitli hediyelerle sevindirdi.

Başkan Pamuk;“Amacımız, sorunları ilk ağızdan dinleyip çözüm üretmek”

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Aktaş, Üç Ocak Mahalle Muhtarı Mehmet Gündoğdu ve birim müdürlerinin de katıldığı toplantı, çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti. Sözlerine, “Her fırsatta siz değerli vatandaşlarımızla bir araya gelmeye, sizleri dinlemeye çalışıyoruz. Amacımız;sorunları birinci ağızdan dinlemek, problemleri yerinde görmek ve birlikte çözmektir” diyerek başlayan Başkan Muhittin Pamuk, “Toplantıya vesile olan Sayın Muhtarımıza ve katılan siz mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum.Öncelikle bu sıcak karşılama ve güzel misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“Kapımız her zamanaçık, buyurun gelin, bir çayımızı için”

Mahalle sakinlerinin, çeşitli talepleri üzerine konuşan Başkan Pamuk, “Başlattığımız hizmet atağına rağmen elbette her mahallemizin halen ihtiyaçları, birikmiş sıkıntıları var. Bütün sorunları en kısa zamanda çözmek için gece veya gündüz demeden çalışacağız. Belediyemiz bütçesini, en verimli ve etkin şekilde halkımızın ve mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmet ve projelerde kullanmak için kullanıyoruz. Bir derdiniz, sıkıntınız olduğunda her zaman bizimle paylaşabilirsiniz. Kapımız daima açıktır, buyurun gelin, hem bir çayımızı için hem de sorunlarınızı birlikte çözelim” diye konuştu. Üç Ocak Mahallesi sakinlerini tek tek dinleyip; tapu ve imar uygulamaları, yağmur suyu drenaj hattı, kış mevsiminde artan hava kirliliği, sağlık yardımı konularında şikâyet ve talepleri not ettiren Başkan Muhittin Pamuk, diğer kamu kurumlarını ilgilendiren konuları da yetkililerle görüşerek kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

Üç Ocak mahalle sakinlerinin dile getirdiği talep ve şikâyetler…

Toplantıda mahalle sakinleri; trafik kazalarına dikkat çekti, okula giden çocuklarının can güvenliği için bölgeye bir üst geçit yapılmasını, yaya geçidi ve trafik ışıkları yerleştirilmesini talep etti. Kimi vatandaşlar da mahalledeki doğalgaz çalışmaları nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken, Başkan Pamuk, bu çalışmaların bitmesinin ardından sokakların kilit taşı veya asfalt ile kaplanacağını söyledi. Toplantıda mahalle sakini bir kadın, çocuklarının sık sık gittiği Ümit Yaşar Oğuzcan Koruluğu’nda güvenliğin arttırılmasını talep ederken, Başkan Pamuk, konuyu derhal Mersin Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile görüşeceğinin altını çizdi. Sokağında bulunan terk edilmiş bir bina yüzünden yaşadığı sıkıntıları anlatan bir vatandaşa da Başkan Pamuk, gerekli yasal araştırma ve ilgililere tebligatın ardından, can güvenliği açısından tehlike yaratan metruk yapının yıkımını yapabileceklerini ifade etti. Akdeniz Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi