Başkan Pamuk, ‘Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

08.03.2018

Akdeniz Belediyesi çalışanı kadınlar, 8 Mart’ta idari izinli sayıldı

Başkan Pamuk, ‘Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; yayınladığı mesajında, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı. Belediye binasında çalışan kadınların çalıştıkları birimleri de tek tek ziyaret eden Başkan Pamuk, günün anısına kadınlara gül verdi, fular hediye etti. Belediye personeli kadınlar, ayrıca 8 Mart’ta idari izinli sayıldı.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü nedeniyle, belediye merkez binasında çalışan kadınlara, çalıştıkları birimleri tek tek ziyaret ederek gül verdi, günün anısına birer fular hediye etti. Ayrıca Akdeniz Belediyesi çalışanı kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde idari izin yaptı.

Başkan Pamuk, gün nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında da; “Hayatın her anında sevgiyi, özveriyi ve aile birliğimizi temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir aile ve toplumun temel taşlarıdır. Fedakârlığın simgesi kadınlarımıza atfedilen bu günde, başta saygıdeğer şehit annelerimiz ve şehit eşi hanımefendiler olmak üzere bütün kadınlarımızı hürmetle selamlıyor ve en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın önemine de dikkat çektiği mesajında Başkan Muhittin Pamuk, “Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı canlı tutan kadınlarımızı, sadece bir gün değil, yaşamın her gününde ve anında sevdiğimizi, saydığımızı ve önemsediğimizi göstermeliyiz. Fedakârlık, sevecenlik ve çalışkanlığıyla ailesine ve toplumumuza örnek olan kadınları, hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek bizleri mutlu etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş, başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevdikleri ve sevenleriyle birlikte, sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam ve güzel bir gelecek diliyorum” ifadelerini kullandı.Akdeniz Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi