BAŞKAN PAMUK’TAN 30 AĞUSTOS MESAJI

29.08.2018

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI

PAMUK’TAN 30 AĞUSTOS MESAJI

* Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ıncı yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Pamuk; “30 Ağustos 1922 tarihi, esarete karşı daima direnen ve mücadele eden aziz milletimizin, sahip olduğu özgürlük ve bağımsızlık ruhunun bütün dünyaya ispatıdır” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, Büyük Zafer’in 96’ncı yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; 30 Ağustos 1922 tarihinin, ülkemiz için yeniden dirilişin tarihi olduğunu vurguladı, her türlü yokluğa karşın büyük fedakârlık ve özveriyle, 96 yıl evvel kazanılan zafer sayesinde Kurtuluş Mücadelesinin üstün bir başarıyla sonuçlandığını dile getirdi.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, mesajının devamında şu ifadeleri kaydetti; “30 Ağustos Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilelebet bağımsız yaşayacağımızın tüm dünyaya ispatlayan ve ilan eden bir destandır. 30 Ağustos 1922 tarihi, esarete karşı daima direnen ve mücadele eden aziz milletimizin, sahip olduğu özgürlük ve bağımsızlık ruhunun bütün dünyaya ispatıdır.

Aziz milletimiz, vatan toprağına, bayrağına ve bağımsızlığına göz dikildiğinde, yokluğa ve her türlü imkânsızlığa rağmen büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele verebileceğini dost-düşman herkese ispatlamıştır. İşte Büyük Taarruz; tarihimizde görülen bu mücadelelerin en büyük ve en önemli örneklerinden birisidir. Ecdadımızdan aldığımız bu değerli mirasa sahip çıkıp koruyacağız.

Zafer Bayramımızı gurur ve coşkuyla kutlayacak, özgürlük ve bağımsızlık uğruna toprağa düşen Aziz Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği vatanımızın geleceği ve milletimizin bekası için her türlü fedakârlığı göze alacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96’ıncı yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Akdeniz Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi